امروز جمعه 25 خرداد 1403
English
چهار شنبه 31 فروردین 1401
ششمین رویداد پانزدهمین جشنواره ملی خليج‌فارس/ نشست تنوع فرهنگی در میان اقوام خلیج فارس
رویداد ششم از مجموعه‌رویدادهای مربوط به پانزدهمین همایش ملی علمی – فرهنگی خلیج فارس با حضور دکتر مرتضی رضوانفر، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و مدیر پایگاه میراث خلیج فارس و دریای مکران و دکتر سعید پورعلی، عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی برگزار شد.
یکشنبه 12 دی 1400
چهارمین رویداد پانزدهمین جشنواره ملی خليج‌فارس / نشست نقش کنشگران اجتماعی در پاسداشت نام خلیج فارس
هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های جهاددانشگاهی چهارمین رویداد پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس در قالب نشست تخصصی با موضوع "نقش کنشگران اجتماعی در پاسداشت نام خلیج فارس" و با حضور روزبه پارساپور، مدیرعامل مرکز مطالعات خلیج فارستوسط مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران برگزار شد.
یکشنبه 12 دی 1400
دومین رویداد پانزدهمین جشنواره ملی خليج‌فارس / پاسداشت خلیج‌فارس‌پژوهان شاخص
دومین رویداد پانزدهمین جشنواره ملی خلیج‌فارس با موضوع "پاسداشت خلیج‌فارس‌پژوهان" ویژه بزرگداشت مقام علمی، کارنامه و خدمات فرهنگی و اجتماعی مرحوم شادروان دکتر محمدحسن گنجی، پدر جغرافیای نوین و هواشناسی ایران و مؤلف آثار علمی گرانسنگ با موضوع خلیج‌فارس توسط مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران با همکاری جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در این استان برگزار شد.
یکشنبه 12 دی 1400
اولین رویداد پانزدهمین جشنواره ملی خليج‌فارس / تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای خلیج فارس
این رویداد با حضور خانواده‌های معظم شهید نادر مهدوی و شهید مسعود خلعتی توسط مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان وابسته به سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با همکاری جهاددانشگاهی بوشهر برگزار شد. در این رویداد خانم زهرا تعجب همسر شهید مسعود خلعتی و آقای حسن فقیه برادر شهید نادر مهدوی از خاطرات، رشادت ها و نحوه شهادت دو شهید معظم سخن گفتند و در پایان با حضور مسئولان نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه استان بوشهر تجلیل شدند
شنبه 24 مهر 1400
گزارش تصویری پانلهای تخصصی چهاردهمین همایش ملی خلیج فارس
مرکز گردشگری علمی- فرهنگی دانشجویان ایران پانلهای تخصصی چهاردهمین همایش ملی خلیج فارس را در قالب مجموعه گفتگوهای مجازی برگزار کرده است. با توجه به شیوع کرونا ویروس(کووید19) و تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و براساس ابلاغ ستاد کرونا مبنی بر لغو کلیه همایش‌ها در کشور به دلیل رعایت ایمنی و سلامت شرکت‌کنندگان از ابتلا به این بیماری، دبیرخانه همایش ملی خلیج فارس، پانلهای تخصصی چهاردهمین همایش ملی خلیج فارس را در قالب مجموعه گفتگوهای مجازی برگزار کرده است؛ پانل‌های همایش شامل پانل شماره یک با موضوع "خلیج فارس و هویت ملی"، پانل شماره دو با موضوع "گردشگری و میراث فرهنگی در منطقه خلیج فارس"، پانل شماره سه با موضوع "ابعاد سیاسی و اجتماعی خلیج فارس" و پانل شماره چهار با موضوع "گردشگری دریایی در خلیج فارس" می باشد.
جمعه 10 اردیبهشت 1400
گاو دریایی خلیج فارس
منطقه حفاظت شده حرا در تنگه خوران درغرب جزیره قشم ، منطقه حفاظت شده مند در بوشهر و خلیج گواتر دریای عمان ازجمله مناطق ایران هستند که گاه آمارهایی از مشاهده این گونه آبزی ارائه داده اند. گاوهای دریایی یا دوگونگ ها، پستاندارانی آبزی و بزرگ هستند که سابق بر این، پراکنش قابل توجهی در آب های کم عمق از جمله خلیج فارس و دریای عمان داشته اند. تحقیقات نشان داده است خلیج فارس و دریای سرخ، میزبان بیشتر از ۷۰۰۰ دوگونگ یا گاودریایی هستند و این به آن معناست که بزرگ ترین جمعیت دوگونگ ها در خارج از آب های استرالیا در این مناطق وجود دارد.
1234